08.11.2019 18:21

Lotus побудував карбоновий велосипед

Lotus побудував карбоновий велосипед

Компанія Lotus Engineering і виробник велокомпонентів Hope Technology представили трековий велосипед, на якому збірна Великобританії виступить на Олімпійських іграх 2020 року. Байк створений із застосуванням високоміцних волокнистих композитів Hope і аддитивних технологій фірми Renishaw, які дозволили скоротити терміни від створення первинного дизайну до отримання готової деталі.

Британська Hope Technology виступила експертом по інноваційних велокомпонентам, які робить ось вже більше 30 років. У рамках спільно проекту фахівці компанії створили надлегку раму з високомодульного волокна, а Lotus розробила передню вилку унікального дизайну і кермо, які потім інтегрували в загальну конструкцію велосипеда. Програма передбачала не лише виробництво деталей, але і їх тестування на предмет жорсткості, а також продування в аеродинамічній трубі.також продування в аеродинамічній трубі.

Lotus Engineering входить до складу Group Lotus. Підрозділ займається промисловим консалтингом, перспективними технологіями і розробкою легких матеріалів.

Щоб отримати дозвіл виступати на новому велосипеді на Олімпіаді в Токіо, збірна Великобританії повинна взяти участь в Кубку Європи по велоспорту на треку. Дебютні "бойові" заїзди трек-байка Lotus відбудуться вже в найближчі вихідні (1-3 листопада) на велодромі "Мінськ-арена", який приймає перший етап Кубку. 

Досвід в спорудженні велосипедів у Lotus вже є - перший такий байк з'явився в 90-х завдяки дизайнерові Майку Барроузу. Діюча заборона Міжнародного союзу велосипедистів на монококову конструкцію не дозволила Барроузу закінчити роботи над байкою в 80-х, а після зняття обмеження напрацювання передали групі інженерів Lotus. У 1992 році на світ з'явився LotusSport Pursuit Bike або Type 108, на якому велогонщик Кріс Бордман виграв гонку переслідування на чотири кілометри і встановив новий світовий рекорд.

Lotus Type 108

Наступником 108-го став велосипед з індексом 110. Все той же Бордман встановив на ньому новий годинний рекорд їзди : за 60 хвилин він проїхав 56,375 кілометра.